Liposomální Vitamin D3 + K2 + Magnesium 30 ks

Kód: 9247
Značka: Goodie
Na dotaz

Liposomální doplňky stravy se vstřebávají až 20x lépe než běžné doplňky. Ty naše se vyrábí jedinečnou metodou bez použití chemikálií a vysokých teplot, díky které je absorpce ještě účinnější. Vitamin D3 pomáhá při pravidelném vstřebávání vápníku z potravy a normální hladině vápníku v krvi. Pomáhá také při procesu obnovy buněk a podporuje imunitní systém. Vitamin K2 zajišťuje, že se vápník dostane v kostech tam, kam potřebuje. Tento proces je posílen přítomností hořčíku, který je důležitý při růstu a udržení síly kostí a zubů.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Liposomální doplňky stravy se vstřebávají až 20krát lépe než běžné doplňky. Ty naše se vyrábí jedinečnou metodou Lipocelltech bez použití chemikálií a vysokých teplot, díky které je absorpce ještě účinnější. Vitamin D3 pomáhá při pravidelném vstřebávání vápníku z potravy a normální hladině vápníku v krviPomáhá také při procesu obnovy buněk a podporuje imunitní systém. Vitamin K2 zajišťuje, že se vápník dostane v kostech tam, kam potřebuje. Tento proces je posílen přítomností hořčíku, který je důležitý při růstu a udržení síly kostí a zubů.  

Proč liposomální doplňky stravy?

Liposom je struktura tvořená přírodními fosfolipidy, do které lze vložit jakoukoliv složku. Doplňky stravy chráněné liposomálním obalem je transportován do střeva, kde je liposomální obal vstřebán přes stěnu střeva. Neporušená molekula aplikované látky v liposomu se dostane rovnou přímo do krevního řečiště, kde dochází k absorpci vitamínu přímo do buněk.

Vyplatí se investovat do liposomálních doplňků stravy?

Pokud jde o cenu, liposomální doplňky stravy jsou dražší než ty běžné. Avšak obyčejné doplňky stravy mají velmi nízkou biologickou dostupnost. Vstřebatelnost u běžných doplňků stravy je pouze 20%. Většina látek se nevstřebává, jsou za potřebí vysoké dávky, které zatěžují játra a ledviny. Ve výsledku tedy zaplatíte za liposomální doplňky stravy stejně, ale bez negativních dopadů na zdraví. Díky liposomu, který zajišťuje bezpečný transport vitamínu do střeva, kde se vstřebá až 80%. K tomu navíc se jedná o zdroj fosfolipidů, kterých nemáme dostatek v dnešní době. Fosfolipidy obnovují buněčné membrány v celém těle.

Snímek obrazovky 2021-04-13 v 8.30.18

obr.: vstřebatelnost běžných doplňků stravy vs. vstřebatelnost liposomálních doplňků stravy

Biologická dostupnost liposomálních doplňků stravy

Transport doplňku do krve nestačí a nemusí nutně tělu prospět. Doplněk musí dorazit do buňky. V krvi můžete být vysoké množství vitamínu či minerálu, ale tělo je dokáže velmi rychle odbourat. A to je velký plusový bod liposomální formy, protože fosfolipidy snadno splyne s vnější vrstvou buňky a doplněk obklopený fosfolipidy je transportován přesně tam, kde je nejvíce užitečný. Jeden z důvodů, proč běžné doplňky stravy nefungují je, že nejsou přeneseny do buněk.

Výhody sypké formy & Lipocelltech

Už jste možná slyšeli nebo jste zkoušeli liposomální vitamíny v tekuté podobě. Sypká forma liposomálních vitamínů má oproti tekuté formě určité výhody:

  • není vyráběna teplem nebo tlakem čili nedochází ke znehodnocení vitamínu
  • neobsahuje další sloučeniny jako například alkohol pro udržení stability
  • neobsahuje žádnou pachuť
  • mají delší dobu použitelnosti
  • nemusí se uchovávat v lednici

Mnoho lidí užívá (i intravenózně) vysoké dávky vitamínů a minerálních látek což výrazně zatěžuje trávicí systém, játra a ledviny. Liposomální forma je šetrnější k tělu, protože je zapouzdřena fosfolipidy. Díky tomu jsou liposomální doplňky stravy méně kyselé. Fosfolipidy nezatěžují organismus a jsou přirozeně vstřebávány. Jedná se o molekulu, která je stejná jako molekula vnější vrstvy buňky. Je to tak skvělé řešení i pro lidi, kteří mají žaludeční potíže při suplementaci vitamínů a minerálních látek.

Doplňkové parametry

Kategorie: SPORT A ZDRAVÍ
Hmotnost: 0.25 kg