Pistácie loupané 500 g

Kód: 915
Značka: Goodie
Na dotaz

Koho by bavilo vyloupávat pistácie? Máme je pro vás bez slupky, nejvyšší kvality a čerstvosti! Patří k nejchutnějším a nejméně tučným ořechům, takže se skvěle hodí nejen do jídelníčků sportovců a při hubnutí. Obsahují navíc vysoké množství kvalitních rostlinných bílkovin a vlákniny. Obsahují železo a měď.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zařadit do jídelníčku pistácie bohaté na bílkoviny a vlákninu bychom měli nejen díky jejich neodolatelné a nezaměnitelné chuti, ale především kvůli obsahu mikronutrientů. Pistácie obsahují množství železa a mědi. Měď dokonce přispívá k normálnímu přenosu železa v těle, což je velmi důležité. Pro lepší vstřebatelnost těchto minerálů doporučujeme hlídat si optimální množství přijatého vitamínu C.

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Měď navíc přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Pistácie jsou plodem stromu nebo keře pistácie rostoucího v subtropech Malé Asie a ve středoasijských oblastech. Uvnitř jsou oříšky zelené, to je dáno přítomností rostlinného barviva chlorofylu. 

Výhody:

  • vysoký obsah bílkovin a vlákniny
  • obsah železa
  • obsah mědi
  • kvalitní zdroj energie

Použití:

Pistácie jsou určeny k přímé spotřebě. Vyrobit se z nich dá i domácí rostlinné mléko či ořechový krém. Hodí se do kaší, do těsta při pečení, do RAW kuchyně. I díky obsahu přírodního zeleného barviva chlorofyl se hodí pro výrobu dezertů nebo zmrzlin.

Věděli jste že?

Podle tradiční čínské medicíny pistácie čistí krev a ayurvéda je doporučuje jako velmi posilující.

Složení

100% pistácie loupané

Skladování:

Skladujte v suchu a temnu do 25°C.

Minimální trvanlivost:

24 měsíců

Původ:

Írán

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota: 2 373,9 kJ / 567 kcal
Tuky: 44,82 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 5,46 g
Sacharidy: 29,38 g
z toho cukry: 7,74 g
Bílkoviny: 20,95 g
Vláknina: 9,9 g
Sůl: 0 g
Železo: 3,9 mg (27,9%) *
Měď: 1,2 mg (120%) *
* referenční hodnota příjmu
 
Velmi nám záleží na vaší spokojenosti a důvěře. Proto vám poskytujeme pouze pravdivé informace o našich produktech a u tohoto produktu uvádíme pouze zdravotní a výživová tvrzení schválená Evropskou komisí dle Nařízení (ES) č. 1924/2006.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ořechy a semena
Hmotnost: 0.5 kg