Kakaové boby drcené RAW BIO 250 g

Kód: 2021
Novinka
Značka: Goodie
Na dotaz

Kakaové boby jsou semena kakaovníku právem označována jako superpotravina. Jsou zdrojem rostlinných tuků, bílkovin a vlákniny a táke theobrominu. Naše kakaové boby jsou výběrové z BIO produkce, nejvyšší kvality a čerstvosti, loupané a nepražené. Zachovávají si tak jejich specifickou chuť a maximum živin.Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakaové boby jsou semena kakaovníku právem označována jako superpotravina. Jsou zdrojem rostlinných tuků, bílkovin a vlákniny a alkaloidu známým jako theobromin, který působí jako stimulant a má řadu příznivých účinku. Naše kakaové boby jsou z BIO produkce, výběrové, nejvyšší kvality a čerstvosti, loupané a nepražené. Zachovávají si tak jejich specifickou chuť a maximum živin.

Theobromin (teobromin) je chemická sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v kakaových bobech. Název je odvozen od řeckých slov theos (bůh) a brosi (pokrm) neboli pokrm bohů, za který jsou kakaové boby, kakao a čokoláda od pradávna považovány. Díky svým příznivým účinkům je theobromin řazen mezi analeptika - látky, které podobně jako kofein stimulují některé části centrální nervové soustavy.

Věděli jste že

Kakaové boby se využívaly jako platidlo mincovního systému v Mexiku.

Použití:

Jsou určené k přímé spotřebě. Můžete z nich vyrobit drť nebo  je přidat do kaše, granoly, smoothie.

Složení:

100% kakaové boby loupané

Skladování:

Skladujte v suchu a temnu do 25°C.

Minimální trvanlivost:

24 měsíců

Původ:

Peru

Nutriční hodnoty (100 g):

Energetická hodnota 631,6 kJ / 2644 kcal
Tuky 51,6  g
z toho nasycené mastné kyseliny 34 g
Sacharidy 29,4 g
z toho cukry 1 g
Bílkoviny 12,4 g
Vláknina 23,4 g
Sůl 0,06 gDoplňkové parametry

Kategorie: Ořechy a semena
Hmotnost: 0.25 kg