Chia 100 g

Kód: 846
Značka: Goodie
Na dotaz

Chia semínka (Salvia hispanica) jsou velmi populární superpootravinou nejen díky jejich nutričnímu složení, ale i kvůli jejich účinkům, které byly známy Aztékům a Mayům v Jižní Americe. Ti chia semínka používali jako zdroj energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chia semínka (Salvia hispanica) jsou velmi populární superpotravinou nejen díky jejich nutričnímu složení, ale i kvůli jejich účinkům, které byly známy Aztékům a Mayům v Jižní Americe. Ti chia semínka používali jako zdroj energie. Jsou bohatá na rostlinné tuky, bílkoviny i vlákninu. Doporučují se do hubnoucích jídelníčků i do jídelníčku sportovců. Jsou velmi bohatá na minerální látky zejména vápník a hořčík, který přispívá k normálnímu stavu zubů a kostí. Obsahují velmi důležité omega 3 mastné kyseliny.

Výhody:

  • zdroj omega 3 mastných kyselin
  • zdroj bílkovin a vlákniny
  • zdroj vápníku a hořčíku
  • variabilní využití

Při kontaktu s tekutinou dokážou zvětšit svůj objem až 10 x.

Použití:

Chia semínka jsou určena k přímé spotřebě. Hodí se k přípravě populárního chia pudinku. Stačí smíchat s tekutinou, přidat oblíbené přírodní sladidlo a máte během chvíle připravenou výživnou svačinku. Můžete přidat do kaše, granoly, do salátů nebo při pečení. Připravit si z nich můžete i nápoj. Nepřekračujte množství 15 g/ den.

Složení:

100% semena chia (Šalvěj hispánská)

Skladování:

Skladujte v suchu a temnu do 25°C.

Minimální trvanlivost:

24 měsíců

Původ:

Země EU

Nutriční hodnoty (100 g):

Energie: 1 825 kJ / 436 kcal
Tuky: 31 g
z toho nas. mast. kys.: 3 g
Sacharidy: 2 g
z toho cukry: 0 g
Bílkoviny: 20 g
Vláknina:  38 g
Sůl: 0 g
Omega 3 : 18,7 g
Hořčík: 265 mg (71 %)*
Vápník: 524 mg (66 %)*
* referenční hodnota příjmu
 
Velmi nám záleží na vaší spokojenosti a důvěře. Proto vám poskytujeme pouze pravdivé informace o našich produktech a u tohoto produktu uvádíme pouze zdravotní a výživová tvrzení schválená Evropskou komisí dle Nařízení (ES) č. 1924/2006.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ořechy a semena
Hmotnost: 0.1 kg